Uchwyt na telefon do motocykla

Uchwyt na telefon do motocykla

2021-01-12

Nie da się ukryć, że uchwyt na telefon do motocykla to niemal niezbędny gadżet u każdego motocyklisty. Mało które pojazdy tego typu posiadają ekran, dlatego warto ułatwić sobie podróż.

Uchwyt na telefon do motocykla

To przydatny gadżet, który pozwoli spokojnie korzystać z nawigacji GPS. To bardzo ważne, aby stabilnie utrzymywał smartfona. Co więcej, tego typu produkty nieco różnią się od swoich klasycznych odpowiedników samochodowych. Uchwyt na telefon do motocykla musi bowiem być odporny na wszelkie czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz, śnieg, silny wiatr czy wstrząsy. Nie chcemy przecież doprowadzić do uszkodzenia smartfona. Zwykły uchwyt zupełnie nie sprawdzi się w motocyklu.

Uchwyt na telefon do motocykla - jaki wybrać?

Wybór konkretnego modelu uzależniony jest od osobistych preferencji oraz planowanego budżetu. Istnieją jednak pewne cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupów.

- dopasowanie produktu do rozmiaru posiadanego smartfona

- materiał wykonania

- zabezpieczenia uchwytu

- folia umożliwiająca używanie dotykowego ekranu

- łatwość montażu

- obrotowość głowicy

Uchwyt na telefon do motocykla - najpopularniejsze modele

Na jakie uchwyty najczęściej decydują się motocykliści? Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych modeli wraz z ich skrótową specyfikacją.

1. Ram Mount-X Grip

To dość uniwersalny produkt, który sprawdzi się także w samochodach osobowych. Bez problemu można go przekładać, bowiem cechuje się prostym, intuicyjnym montażem. Jego dużą zaletą jest obrotowa głowica, która pozwala swobodnie przesuwać smartfon w pożądanym kierunku. Dodatkowo został wykonany z metalu odpornego na korozję.

2. Roxa 5901445614423

Uchwyt posiada regulowany rozstaw, dlatego będzie pasował do niemal wszystkich modeli telefonów komórkowych. Ewentualna zmiana smartfona nie spowoduje konieczności zakupu nowego uchwytu. Wzbogacony jest o uszczelkę, która zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do jego wnętrza.

3. eXtreme 167

To gadżet o większych gabarytach, dlatego jest szczególnie polecany właścicielom dużych smartfonów. Posiada właściwości antywibracyjne, co zapewnia wysokie zabezpieczenie telefonu. Dzięki 3 wkładkom dołączanym do uchwytu można z łatwością dopasować pożądaną grubość. Nie mniej istotna jest jego folia, która współpracuje z dotykowymi ekranami.

Zdaje się, że uchwyt na telefon do motocykla stanowi niezbędne wyposażenie. Pozwala nie tylko korzystać z nawigacji, ale także spokojnie przechowywać telefon komórkowy - bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenia czy jego zgubienie.