Praktyczny prezent na 50 urodziny

Praktyczny prezent na 50 urodziny

2021-01-12

50 urodziny to duże wydarzenie. Z reguły osiągnięcie okrągłej liczby wieku wiąże się z imprezą urodzinową oraz prezentami. Wówczas w głowie rodzi się pewne pytanie. Co podarować solenizantowi? Jaki prezent będzie odpowiedni?

Praktyczny prezent na 50 urodziny

Jeżeli nie mamy pomysłu na podarunek, najlepszym rozwiązaniem będzie prezent natury praktycznej. Wówczas mamy pewność, że zostanie on spożytkowany. Na tego typu rzeczy najlepiej zdecydować się również wtedy, gdy nie znamy zbyt dobrze solenizanta, jego zainteresowań czy potrzeb. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na przedmioty, które okażą się dla niego bezużyteczne.

Portfel oraz pasek to sztandarowe propozycje, które zawsze się sprawdzają. Dobrze jest postawić na klasyczne modele, które będą pasować do każdej stylizacji. Warto zdecydować się na ich czarny bądź brązowy odcień.

Uniwersalnym i sprawdzonym prezentem są tak zwane bony do sklepów. Wówczas solenizant sam wybierze sobie podarunek za określoną przez nas kwotę. Czasami problematyczny może okazać się wybór sklepu, w którym zakupimy voucher. Warto pamiętać, że większość galerii handlowych oferuje sprzedaż bonów, które można wykorzystać na terenie całego obiektu.

Nietypowy prezent na 50 urodziny

Jeżeli chcemy się nieco wyróżnić, możemy zdecydować się na bardziej nietypowy prezent na 50 urodziny. Warto jednak wcześniej zorientować się, czy solenizant lubi tego typu podarunki.

Niektórym osobom trudno jest kupić jakikolwiek prezent. Ciekawą propozycją są bony na różne aktywności. Jazda sportowym autem po torze wyścigowym, skok na bungee, a może weekend w spa dla dwojga? Jedno jest pewne. Nie ma nic lepszego niż podarowanie odrobiny wspomnień i niezapomnianych przeżyć pełnych emocji.

W przypadku, gdy utrzymujemy bliskie stosunki z solenizantem, warto pokusić się o bardziej osobisty prezent, który chwyci go za serce i pozwoli powspominać dawne czasy. Przykładem takiego podarunku może być album ze wspólnymi zdjęciami, karykatura lub ręcznie malowany portret.

Czego lepiej nie kupować?

Warto także wspomnieć o prezentach, których lepiej się wystrzegać. Nie chcemy przecież urazić solenizanta czy wprawić go w zakłopotanie.

Wbrew powszechnym przekonaniom, do tego grona należą między innymi perfumy. Wybór odpowiedniego zapachu to dość indywidualna sprawa. Jeżeli nie znamy ulubionych woni solenizanta ani nie znamy go na tyle dobrze, aby samodzielnie to ocenić, najlepiej będzie odpuścić sobie ten pomysł.

Sporną kwestią mogą okazać się kosmetyki pielęgnacyjne, które zawierają w nazwie sformułowania typu “przeciwstarzeniowe”, “do cery dojrzałej” czy też “przeciwzmarszczkowe”. Niektórzy z pewnością ucieszą się z tego typu rzeczy, inni jednak mogą poczuć się urażeni. Warto pamiętać, że część osób źle czuje się ze swoim wiekiem, dlatego lepiej stronić od takich prezentów.

50 lat to piękny wiek, który warto celebrować. Wybór odpowiedniego prezentu wcale nie musi być trudny!