Laptop do gier do 3000 zł

Laptop do gier do 3000 zł

2021-01-12

Laptop gamingowy to idealny kompromis pomiędzy komputerem stacjonarnym o wyższych parametrach, a sprzętem, który będzie wielofunkcyjny. Zachęcająca jest także cena, ponieważ za porządny model możemy zapłacić mniej niż 3000 złotych.

Laptop czy komputer stacjonarny?

Nie da się ukryć, że komputery stacjonarne zawsze będą miały lepsze parametry od laptopów. To wszystko za sprawą ich gabarytów. Mobilna wersja nie pomieści w sobie tak obszernych elementów, jak stacjonarna.

Bądź co bądź, gamerzy coraz częściej decydują się na laptopy. Te posiadają kluczową cechę, która zdecydowanie przeważa nad komputerami. Możemy je zabrać ze sobą wszędzie, gdzie tylko chcemy. Z tego powodu gra w podróży nie będzie stanowiła żadnego problemu. Co więcej, taki laptop może służyć także do codziennych czynności. Wielofunkcyjność sprzętu to ważna cecha, którą warto wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru.

Laptop do gier do 3000 złotych

Wybór odpowiedniego laptopa, który będzie odpowiedni do różnorodnych gier to nie lada wyzwanie. Warto jednak mieć na uwadze, że laptop do gier do 3000 złotych to sprzęt ze średniej półki cenowej. Może on napotkać pewne ograniczenia, jak na przykład niemożność uruchomienia najnowszych produkcji na najwyższych ustawieniach graficznych. Laptopa najlepiej jest dobierać do gier, w które mamy zamiar grać. Poniżej przedstawiamy modele, które królują wśród gamerów w tej półce cenowej.

1. Lenovo Ideapad 330-15ICH

To sprzęt z porządną kartą graficzną GeForce GTX 1050. Na uwagę zasługuje także jego 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5-8300H z 4000 MHz. Na pewno znajdzie uznanie wśród fanów eleganckiej estetyki, bo tego odmówić mu nie można.

2. Acer Aspire 5

Laptop posiada wyłącznie zintegrowaną kartę graficzną HD Graphics 620. Z tego powodu gracz może napotkać pewne problemy z uruchamianiem gier AAA. Do gier indie z kolei sprawdzi się znakomicie. Przydatny może okazać się także jego dotykowy, intuicyjny wyświetlacz.

3. Lenovo V15-IIL

To bardzo popularny wybór wśród graczy. Dużą zaletą tego sprzętu jest wysoka rozdzielczość FullHD, procesor Intel Core i3, a także dysk SSD M.2 PCIe 256GB. Warto także zwrócić uwagę na matową powłokę ekranu, która sprawdzi się przy większym nasłonecznieniu pomieszczenia. Wówczas naświetlenie nie będzie przeszkadzało w grze.

Wybór między laptopem gamingowym a komputerem stacjonarnym to duża zagwostka. Niemniej jednak, warto postawić na bardziej uniwersalny i wielofunkcyjny sprzęt. Laptop sprawdzi się zarówno do gier, jak i do codziennych czynności czy pracy.