Jak ściągnąć film z YT

Jak ściągnąć film z YT

2021-01-12

Pobieranie filmów z YouTube to cenna umiejętność, która zawsze może się przydać. Często zdarza się tak, że chcemy po prostu mieć dany materiał na swoim dysku. YouTube nie posiada funkcji swobodnego pobierania treści, dlatego trzeba posiłkować się innymi metodami.

Jak ściągnąć film z YT?

Aby szybko i swobodnie pobrać film z platformy YouTube, należy skorzystać z dowolnej strony internetowej. Najlepszym przykładem wydaje się być witryna 2conv.com, która jest najczęściej wykorzystywana przez polskich Internautów. Dużą zaletą tej strony jest fakt, że nie wymaga ona od nas żadnych opłat ani zakładania konta czy też podawania danych. Istnieją także inne tego typu witryny. Należy jednak zwrócić uwagę, czy strona nie wymaga od użytkowników opłat w formie SMS czy tradycyjnego przelewu za usługę.

Pobieranie filmów z YT za pomocą tego typu platform jest niezwykle proste i intuicyjne. W zasadzie wystarczy nam link do wybranego materiału wideo z YouTube oraz dostęp do Internetu.

1. Skopiuj link do filmu z YouTube.

2. Wejdź na stronę 2conv.com.

3. Wklej link do materiału wideo.

4. Kliknij baner “konwertuj” i poczekaj do ukończenia pobierania.

Strona oferuje także pobieranie mp3. W ten sposób możemy bez problemu ściągnąć swoje ulubione piosenki, audiobooki czy podcasty. Może się to okazać niezwykle przydatne, jeśli wybieramy się w miejsce, gdzie nie ma dostępu do Internetu.

Ściąganie filmów z YouTube - czy to legalne?

Na to pytanie należy odpowiedzieć twierdząco. Pobieranie filmów z YouTube jest legalne, jednak pod pewnym warunkiem. Musi on być przeznaczony jedynie do użytku własnego. Oznacza to, że nie możemy go rozpowszechniać ani na nim zarabiać. Możemy jednak swobodnie oglądać go w gronie osób najbliższych, tj. osób spokrewnionych oraz spowinowaconych. Jeżeli spełniamy ten warunek, działamy w granicach prawa i w żaden sposób go nie naruszamy.

Kiedy warto ściągać filmy z YT?

Warto pobrać filmy z YouTube na własny dysk, jeżeli chcemy go sobie zachować. Przyda nam się także, jeżeli wybieramy się w miejsce, gdzie nie będziemy mieli dostępu do Internetu. Bądź co bądź, YT to niekończące się źródło ciekawych materiałów wideo, bowiem możemy tam znaleźć nawet pełnometrażowe filmy polskie oraz zagraniczne. Nie mniej przydatne mogą okazać się różnego rodzaju tutoriale oraz poradniki. Warto pamiętać, że twórca może w każdym momencie usunąć bezpowrotnie każdy materiał.

Pobieranie filmów z YouTube wcale nie musi być trudne. W gruncie rzeczy wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się danym materiałem wideo na swoim dysku.