Jak podłączyć telefon do telewizora

Jak podłączyć telefon do telewizora

2021-01-12

Nowoczesne telewizory posiadają funkcję połączenia ze smartfonem. Jest to możliwe dzięki tak zwanemu Smart TV, które obecnie jest dostępne niemal we wszystkich modelach. Możemy również korzystać z tego rozwiązania na starszych modelach!

Jak podłączyć telefon do telewizora?

Dzięki funkcji Smart TV możemy podłączyć telefon do telewizora na dwa sposoby, a mianowicie poprzez złącze HDMI lub bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi. Wydaje się, że druga opcja jest nieco szybsza, a zarazem wygodniejsza w obsłudze oraz użytkowaniu.

Jak podłączyć telefon do telewizora za pomocą Wi-Fi

W pierwszej kolejności należy włączyć telewizor, a także Wi-Fi w wybranym smartfonie. Następnie należy sprawdzić, czy jest on widoczny dla innych urządzeń. Później wybieramy dodatkowy ekran z listy urządzeń na telefonie komórkowym. Taka opcja nie będzie możliwa w przypadku telewizorów bez funkcji Smart TV czy też wbudowanej opcji Wi-Fi.

Jak podłączyć telefon do telewizora za pomocą złącza HDMI

Do tego typu rozwiązania niezbędny będzie kabel HDMI z adapterem MHL. To intuicyjna metoda, bowiem należy jedynie umieścić wtyki w gnieździe telewizora oraz smartfona. Obraz od razu pojawi się na TV i nie będą wymagane żadne dodatkowe czynności. Warto pamiętać, że w przypadku starszych modeli, jest to jedyna możliwość połączenia.

Podłączenie telefonu do telewizora

Zdaje się, że funkcja podłączenia smartfona do TV jest bardzo przydatna i często wykorzystywana przez użytkowników. Dzięki temu możemy swobodnie przeglądać zdjęcia czy nagrania wideo na dużym ekranie. To szczególnie cenna opcja, jeżeli chcemy zobaczyć zdjęcia w dużym gronie. Wówczas odchodzi problem podawania telefonu z rąk do rąk.

Nie bez znaczenia pozostaje możliwość używania różnorodnych platform, takich jak YouTube, Netflix czy Spotify. Oglądanie filmów czy słuchanie muzyki będzie wówczas znacznie ułatwione. O wiele bardziej atrakcyjny jest wówczas duży ekran czy lepsze nagłośnienie z telewizora.

Co więcej, telefon może posłużyć także jako innowacyjny pilot. Wystarczy pobrać do tego aplikację wskazaną przez producenta. Wówczas nie musimy martwić się o poszukiwania tradycyjnego odpowiednika pilota w całym mieszkaniu.

Takie rozwiązanie umożliwi także korzystanie z Internetu poprzez przeglądarkę czy granie w gry posiadane na smartfonie. Po raz kolejny przeważa tu możliwość wykorzystania dużego ekranu czy lepszego nagłośnienia.

Podłączenie telefonu do telewizora wcale nie musi być trudne. Wystarczy łącze Wi-Fi czy też zakup odpowiedniego kabla HDMI. Kilka kroków i gotowe!