herbata

Herbata jako prosty, jednak niebanalny prezent.

5/5 - (2 votes)

Herbata jako prosty, jednak niebanalny prezent.

TObdarowując bliską nam osobę, bardzo chcemy sprawić jej radość. Często jednak z braku pomysłu wybieramy sprawdzone lecz banalne prezenty. Może warto w końcu zaskoczyć obdarowywaną osobę? Pokazać jej coś nowego, a tym samym, kiedy tylko po niego sięgnie automatycznie poprawi jej się humor?

Czy można więc kupić lepszy prezent niż zestaw herbat – pudełko pełne przeróżnych smaków i aromatów?

Komu zestaw herbat na prezent?

Jest to świetny pomysł naprawdę dla każdego. Istnieje mnóstwo gatunków, zastosowań, a przede wszystkim właściwości. Zmęczenie, za mała koncentracja, wysokie ciśnienie – to tylko kilka dolegliwości na które herbata działa. Oczywiście muszą być one odpowiednio dobrane, np. dieta – czerwona herbata pu-erh.

Sklep z herbatą – czy tam wybierzemy idealne zestaw?

Zdecydowanie, zwłaszcza jeśli się na tym nie znamy. Należy jednak pamiętać, że ważny jest gust obdarowywanej osoby. Jeśli jest nam znany – sprawę mamy ułatwioną, możemy poprosić w sklepie o ten gatunek herbaty. Jeśli jednak nie znamy preferencji – najbezpieczniej postawić na różnorodność. Różne smaki i aromaty pozwolą na zapoznanie się  ze światem herbat, gdzie być może obdarowywana przez nas osoba nigdy nie była. Aby mieć pewność, że prezent jest przede wszystkim po prostu dobry – należy wybrać herbaty, które są dobre gatunkowo.

W sklepie specjalizującym się w doborze herbat zapewne zostalibyśmy bardzo dobrze i profesjonalnie poinformowani. Nie zawsze jednak mamy takie punkty w miejscach zamieszkania i sami musimy posłużyć się wiedzą. Warto wtedy wiedzieć o pewniakach, które na pewno będą smakować każdemu:

  • Green Tea  czyli zielona herbata,
  • Golden Dragon czyli czarna,
  • Pu-erh czyli czerwona,
  • Pai Mu Tan czyli biała,
  • Oolong Milk czyli niebieska. 

Każda z nich pochodzi z innej prowincji Chin (Fujian, Yunnan) Napary te mają przede wszystkim inne smaki (zaczynając od gorzkich po aromat śmietanki) oraz różne kolory (mahoniowy, jasnożółty), jest to też w jakimś stopniu frajda.


Podsumowanie 

Zestaw herbat na prezent to świetny pomysł. Mix smaków, a przede wszystkim właściwości zachęca aby w najbliższym czasie odwiedzić specjalistyczny sklep z herbatą.

Więcej na https://cupandyou.pl.