Czytnik ebook ranking 2021

Czytnik ebook ranking 2021

2021-01-12

Ebooki to urządzenia, które pozwalają nam czytać książki w formie elektronicznej. Zdaje się, że to niezbędny gadżet dla miłośników dobrych lektur. Jaki model wybrać, aby posłużył nam na lata?

Czy warto zdecydować się na zakup ebooka?

Bądź co bądź, ebooki mają zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Fani tradycyjnych książek papierowych zdecydowanie stronią od tego typu rozwiązań. Nie da się ukryć, że ebook ma jedną niezaprzeczalnie przeważającą zaletę.

Ceny ebooków wahają się od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Wydaje się jednak, że to rozsądny zakup w przypadku osób, które czytają bardzo dużo książek. Abonament miesięczny w serwisach ebookowych wynosi mniej więcej 30 złotych. Po jego zakupie otrzymujemy nieograniczony dostęp do wszelkich lektur. Przyjmując, że średnia cena książki papierowej to 30 złotych, to ebook pozwoli zaoszczędzić nam niemałą kwotę. Słowem, taka inwestycja bardzo szybko się zwraca.

Czytnik ebook - ranking 2021

Obecnie na rynku dostępnych jest tak wiele modeli, że trudno sprawnie podjąć decyzję o zakupie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze wybory wśród miłośników książek.

1. Amazon Kindle Paperbook 4

Nie da się ukryć, że to najpopularniejszy produkt tego typu. Na uwagę zasługuje jego czas pracy na jednym ładowaniu. Sprzęt jest w stanie pracować aż 6 tygodni. Dotykowy ekran o przekątnej 6 cala jest delikatnie podświetlany, co ułatwia także wieczorne czytanie. Kindle posiada także opcję odsłuchiwania audiobooków.

2. PocketBook Touch 4

Podobnie jak poprzednia propozycja, PocketBook posiada ekran o przekątnej 6 cala. Dodatkowo niezwykle zachęcająca wydaje się jego waga, która wynosi jedyne 155 gramów. Jest on także dostępny w pakiecie z abonamentem na serwisie Legimi.

3. inkBOOK Prime HD

To bardziej zaawansowany gadżet tego typu. Wbudowane w nim miejsce na kartę microSD umożliwia przechowywanie większej ilości książek. Posiada także intuicyjne przyciski, którym sami możemy przypisać określone funkcje. Jest to zarazem lekki sprzęt, bo waży jedynie 160 gramów.

Ebook czy tablet?

Wiele osób zastanawia się, co będzie lepszym rozwiązaniem. Jeżeli chodzi nam tylko o czytanie książek, zdecydowanie lepiej jest postawić na czytnik ebook. Ich ekrany są o wiele bardziej przyjazne dla wzroku, a poza tym umożliwiają czytanie nawet w pełnym słońcu. Są one zarazem lżejsze, więc wielogodzinne wertowanie stron nie będzie skutkowało bólem dłoni. Jeżeli książki czytamy jedynie sporadycznie i chcemy mieć dostęp do większej ilości funkcji czy aplikacji, lepszym wyborem okaże się tablet.